Uživatelské jméno *

SIMPROKIM

Pracovní cesta na Akadeii Pomorskou ve Slupsku

Datum a místo konání: 23.-26.8. 2015, Slupsk

Ve dnech 23.-26. srpna 2015 se uskutečnila pracovní cesta na Akadeii Pomorskou ve Slupsku (Pl). Cílem pracovní cesty byla návštěva Centra simulačních technologií, které je součásti Centrální školy vojenského námořnictva v Ustce. Centrum je v současnosti provozováno jako soubor dílčích simulací činnosti jednotlivých struktur vojenského námořnictva. Koncept komplexního řešení simulační podpory je podnětným impulsem pro přenesení tamních zkušeností do prostředí krizového managementu v ČR.

Plánované aktivity

Součástí plánovaných aktivit v rámci udržitelnosti projektu SIMPROKIM je příprava společného cvičení k přeshraniční spolupráci při řešení krizové situace s pracovníky a studenty Akademie Pomorske ve Słupsku a FBI.

„Poděkování: Projekt je zpracováván s podporou Výzkumného záměru č. VG20102015043 „Simulace procesů krizového managementu v systému celoživotního vzdělávání složek IZS a orgánů veřejné správy“, v rámci Bezpečnostního výzkumu, uděleného Ministerstvem vnitra České republiky.“